Rohm Semiconductor KTR18EZPJ156
KTR18EZPJ156 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPJ156
Brief Description
RES SMD 15M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPJ156.pdf
Availability of KTR18EZPJ156
QUANTITY
KTR18EZPJ156 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPJ156
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPJ156
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
High Voltage KTR Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPJ156
Related LinksKTR18E, KTR18EZPJ156 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPJ156 Details Description
Related parts for KTR18EZPJ156
DIODE ZENER 3.3V 500MW DO35 datasheet.pdf
TRANSFORMER AUTO 115-230VAC 2KVA datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 96POS PRESS datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 46.6VC SMC datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT-23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
6P 4C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE SKT datasheet.pdf