Rohm Semiconductor KTR18EZPJ205
KTR18EZPJ205 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPJ205
Brief Description
RES SMD 2M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPJ205.pdf
Availability of KTR18EZPJ205
QUANTITY
KTR18EZPJ205 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPJ205
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPJ205
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPJ205
Related LinksKTR18E, KTR18EZPJ205 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPJ205 Details Description
Related parts for KTR18EZPJ205
HEATSHRINK 3/32 IN X 4FT CLEAR datasheet.pdf
ESD JACKET W/CUFFS TEAL XL datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 22POS .050" datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RHT-1412 HAND TOOL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 75 OHM 0804 datasheet.pdf