Rohm Semiconductor KTR18EZPJ320
KTR18EZPJ320 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPJ320
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 32 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPJ320.pdf
Availability of KTR18EZPJ320
QUANTITY
KTR18EZPJ320 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPJ320
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPJ320
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
High Voltage KTR Resistors
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPJ320
Related LinksKTR18E, KTR18EZPJ320 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPJ320 Details Description
Related parts for KTR18EZPJ320
RES SMD 1.3 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ DDPAK datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 44PS GOLD SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 9-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES 626 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CBL 7" MMCX-RPSMA FM BULKHEAD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE SKT RA datasheet.pdf