Rohm Semiconductor KTR18EZPJ330
KTR18EZPJ330 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPJ330
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 33 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPJ330.pdf
Availability of KTR18EZPJ330
QUANTITY
KTR18EZPJ330 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPJ330
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPJ330
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPJ330
Related LinksKTR18E, KTR18EZPJ330 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPJ330 Details Description
Related parts for KTR18EZPJ330
IC CONTROLLER FASTCHRGE 16-SOIC datasheet.pdf
IC MCU ARM 16KB FLASH 32HVQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
LED ROUND GRN GRN DIFF TAB TERM datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 610MA 260 MOHM datasheet.pdf
5.00MM EURO PLUG VERT ME RWE GRN datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 2A 48V datasheet.pdf