Rohm Semiconductor KTR18EZPJ915
KTR18EZPJ915 picture photo
Mfg. Part Number
KTR18EZPJ915
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 9.1M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
KTR18EZPJ915.pdf
Availability of KTR18EZPJ915
QUANTITY
KTR18EZPJ915 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR18EZPJ915
Internal Part NumberEIS-KTR18EZPJ915
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, High Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR18EZPJ915
Related LinksKTR18E, KTR18EZPJ915 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR18EZPJ915 Details Description
Related parts for KTR18EZPJ915
IC REG LDO ADJ 1A SOT223 datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 2.31V SC-70-3 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 700mA Lighting 8-SOIC N Exposed Pad datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 100PQFP datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS INLINE SKT datasheet.pdf