Rohm Semiconductor KTR25JZPF1303
KTR25JZPF1303 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF1303
Brief Description
RES SMD 130K OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF1303.pdf
Availability of KTR25JZPF1303
QUANTITY
KTR25JZPF1303 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF1303
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF1303
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF1303
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF1303 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF1303 Details Description
Related parts for KTR25JZPF1303
BATTERY PACK 3.6V 1000 MAH NICAD datasheet.pdf
FIXED IND 7.3UH 2.1A 54 MOHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 60KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC DECODER 2-TO-4 LINE US8 datasheet.pdf
RES 511K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SE SURFACE FB BELT 8X132" A MED datasheet.pdf
RES 562K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 1.55A 123 MOHM datasheet.pdf
MINIFIT HCS VT HDR DR V-0 18CKT datasheet.pdf
ENCODER ROTARY VERT 20PPR datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 3W datasheet.pdf
RES 4.75M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf