Rohm Semiconductor KTR25JZPF1504
KTR25JZPF1504 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF1504
Brief Description
RES SMD 1.5M OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF1504.pdf
Availability of KTR25JZPF1504
QUANTITY
KTR25JZPF1504 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF1504
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF1504
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF1504
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF1504 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF1504 Details Description
Related parts for KTR25JZPF1504
CONN RING 10-12 AWG #10 YEL PIDG datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A 10WSON datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.25A 115V datasheet.pdf
IC FPGA 77 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T datasheet.pdf
CONN FPC TOP 25POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf