Rohm Semiconductor KTR25JZPF1R30
KTR25JZPF1R30 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF1R30
Brief Description
RES SMD 1.3 OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF1R30.pdf
Availability of KTR25JZPF1R30
QUANTITY
KTR25JZPF1R30 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF1R30
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF1R30
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF1R30
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF1R30 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF1R30 Details Description
Related parts for KTR25JZPF1R30
IC REG CTRLR ISO PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
DEKAFIX FWZ 6.5 MKD 71-80 50/CD datasheet.pdf
IC RCVR IF SUBSYSTEM 3V 20-SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS DUAL R/A TIN datasheet.pdf
TRANS PNP 150V 1.5A TO-220 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf