Rohm Semiconductor KTR25JZPF1R50
KTR25JZPF1R50 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF1R50
Brief Description
RES SMD 1.5 OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF1R50.pdf
Availability of KTR25JZPF1R50
QUANTITY
KTR25JZPF1R50 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF1R50
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF1R50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF1R50
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF1R50 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF1R50 Details Description
Related parts for KTR25JZPF1R50
FERRITE 500MA 80 OHM 1806 SMD datasheet.pdf
ADD-A-RACK ECONOMIZER NON VENT datasheet.pdf
TRIAC 600V 6A TO220AB datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 360 OHM 1206 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
IC DAB ONE-CHIP FRONT-END 64VQFN datasheet.pdf
LED 7MM GREEN PMI W GASKET datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT PIN datasheet.pdf