Rohm Semiconductor KTR25JZPF3R30
KTR25JZPF3R30 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF3R30
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF3R30.pdf
Availability of KTR25JZPF3R30
QUANTITY
KTR25JZPF3R30 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF3R30
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF3R30
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF3R30
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF3R30 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF3R30 Details Description
Related parts for KTR25JZPF3R30
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
KEYBOARD WASHABLE 83KEY USB BLK datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 680 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 2A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.1W ESV datasheet.pdf