Rohm Semiconductor KTR25JZPF3R90
KTR25JZPF3R90 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF3R90
Brief Description
RES SMD 3.9 OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF3R90.pdf
Availability of KTR25JZPF3R90
QUANTITY
KTR25JZPF3R90 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF3R90
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF3R90
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF3R90
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF3R90 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF3R90 Details Description
Related parts for KTR25JZPF3R90
OPTOISOLTR 3.75KV TRANS 6-MFSOP datasheet.pdf
IC SYSTEM BASIS CHIP CAN 28-SOIC datasheet.pdf
IC DAC 10BIT 125MSPS 28-TSSOP datasheet.pdf
IC TXRX RS-485 LDO/CTRL 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS BRKWY VERT TIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 5.8VOUT 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
BOX S STEEL 9.02"L X 5.98"W datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf