Rohm Semiconductor KTR25JZPF4700
KTR25JZPF4700 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF4700
Brief Description
RES SMD 470 OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF4700.pdf
Availability of KTR25JZPF4700
QUANTITY
KTR25JZPF4700 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF4700
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF4700
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF4700
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF4700 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF4700 Details Description
Related parts for KTR25JZPF4700
IC SW P-CH HS 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/2.5V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 16"L X 12"W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 700MA 900 MOHM datasheet.pdf