Rohm Semiconductor KTR25JZPF5100
KTR25JZPF5100 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF5100
Brief Description
RES SMD 510 OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF5100.pdf
Availability of KTR25JZPF5100
QUANTITY
KTR25JZPF5100 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF5100
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF5100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF5100
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF5100 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF5100 Details Description
Related parts for KTR25JZPF5100
RACKMOUNT INTERNAL CHASSIS datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 43PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES SMD 1.21KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.75-5V 20W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT SKT datasheet.pdf