Rohm Semiconductor KTR25JZPF6800
KTR25JZPF6800 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF6800
Brief Description
RES SMD 680 OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF6800.pdf
Availability of KTR25JZPF6800
QUANTITY
KTR25JZPF6800 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF6800
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF6800
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF6800
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF6800 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF6800 Details Description
Related parts for KTR25JZPF6800
RECEIVER REMOTE CTRL SIDE 38KHZ datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP20S/AE20M/X datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
COMPRESSION SPRING 636000084 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 91NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf