Rohm Semiconductor KTR25JZPF7500
KTR25JZPF7500 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF7500
Brief Description
RES SMD 750 OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF7500.pdf
Availability of KTR25JZPF7500
QUANTITY
KTR25JZPF7500 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF7500
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF7500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF7500
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF7500 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF7500 Details Description
Related parts for KTR25JZPF7500
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
SW PIANO DIP 3 POS SEALED SMT datasheet.pdf
IC TRNSCVR 2BIT LVTTL/GTLP US8 datasheet.pdf
SENSOR PRES 1.6BAR ABSO 5V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
COMPILER C PIC18 STD HPR RENEW datasheet.pdf
RES 365 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RJ45 VERTICAL NO SHIELD LED datasheet.pdf
750 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
IC INTERFACE HEADSET DETEC 10QFN datasheet.pdf
CRYSTAL 32.00 MHZ 20.0PF SMD datasheet.pdf