Rohm Semiconductor KTR25JZPF9R10
KTR25JZPF9R10 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPF9R10
Brief Description
RES SMD 9.1 OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPF9R10.pdf
Availability of KTR25JZPF9R10
QUANTITY
KTR25JZPF9R10 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPF9R10
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPF9R10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPF9R10
Related LinksKTR25J, KTR25JZPF9R10 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPF9R10 Details Description
Related parts for KTR25JZPF9R10
RES SMD 887K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOTOR STEP UNI 56MM SQ 24V DL datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX44009 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEAVYCON HOUSING/ACCESSORY datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 3A datasheet.pdf
CAP CER 75PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
HDM 9SMPR110F K datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM LCKD RTR 12VDC datasheet.pdf