Rohm Semiconductor KTR25JZPJ110
KTR25JZPJ110 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPJ110
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 11 OHM 5% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPJ110.pdf
Availability of KTR25JZPJ110
QUANTITY
KTR25JZPJ110 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPJ110
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPJ110
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Voltage KTR Resistors
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPJ110
Related LinksKTR25J, KTR25JZPJ110 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPJ110 Details Description
Related parts for KTR25JZPJ110
FIXED IND 6UH 33.8A 2.17 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS TIN SEALED datasheet.pdf
SENS WELL NPT THREAD M18 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN SPLICE 2500-4700 CMA datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1MA 20V datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CB RELAY HR 1 FORM A 12V datasheet.pdf