Rohm Semiconductor KTR25JZPJ114
KTR25JZPJ114 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPJ114
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 110K OHM 5% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPJ114.pdf
Availability of KTR25JZPJ114
QUANTITY
KTR25JZPJ114 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPJ114
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPJ114
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Voltage KTR Resistors
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPJ114
Related LinksKTR25J, KTR25JZPJ114 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPJ114 Details Description
Related parts for KTR25JZPJ114
RES SMD 187 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CTRLR TEMP SSR 480V 90A AC OUT datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 800MA 1.54 OHM datasheet.pdf
RES 953 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf