Rohm Semiconductor KTR25JZPJ271
KTR25JZPJ271 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPJ271
Brief Description
RES SMD 270 OHM 5% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPJ271.pdf
Availability of KTR25JZPJ271
QUANTITY
KTR25JZPJ271 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPJ271
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPJ271
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)270
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPJ271
Related LinksKTR25J, KTR25JZPJ271 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPJ271 Details Description
Related parts for KTR25JZPJ271
FIXED IND 1.5UH 25MA 800 MOHM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 750KHZ 14DIP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2.5A 240VAC 48VDC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 8SOIC datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 13pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.85V 425MA 6WLCSP datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 24POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM 2LVL GRN DIFF datasheet.pdf