Rohm Semiconductor KTR25JZPJ300
KTR25JZPJ300 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPJ300
Brief Description
RES SMD 30 OHM 5% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPJ300.pdf
Availability of KTR25JZPJ300
QUANTITY
KTR25JZPJ300 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPJ300
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPJ300
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPJ300
Related LinksKTR25J, KTR25JZPJ300 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPJ300 Details Description
Related parts for KTR25JZPJ300
CARDEDGE 12POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 10.16MM datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPST 15A QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG HSG 12POS datasheet.pdf
SENSOR 24CH 20MM P-P NPN datasheet.pdf
LPP 5.08/90/6 OG datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM datasheet.pdf
SHS LW 1.5MM 30POS HARNESS BLK datasheet.pdf