Rohm Semiconductor KTR25JZPJ303
KTR25JZPJ303 picture photo
Mfg. Part Number
KTR25JZPJ303
Brief Description
RES SMD 30K OHM 5% 1/3W 1210
Datasheet Download
KTR25JZPJ303.pdf
Availability of KTR25JZPJ303
QUANTITY
KTR25JZPJ303 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR25JZPJ303
Internal Part NumberEIS-KTR25JZPJ303
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR25JZPJ303
Related LinksKTR25J, KTR25JZPJ303 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR25JZPJ303 Details Description
Related parts for KTR25JZPJ303
TERM BLOCK HDR 48POS VERT 5MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 7.6A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
GDT 90V 20% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 2.69A 41 MOHM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 30W UFRM datasheet.pdf
CB BTS SS 6 ASY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf