Intel KU80386SXTA25
KU80386SXTA25 picture photo
Mfg. Part Number
KU80386SXTA25
Manufacturer
Product Category
Embedded - Microprocessors
Brief Description
IC MPU I386 25MHZ 100QFP
Datasheet Download
KU80386SXTA25.pdf
Availability of KU80386SXTA25
QUANTITY
KU80386SXTA25 Order Process
Ship out your order
Specifications of KU80386SXTA25
Internal Part NumberEIS-KU80386SXTA25
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package55
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microprocessors
Seriesi386
PackagingTray
Core ProcessorIntel386 SX
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed25MHz
Co-Processors/DSPMath Engine; Intel387 SX
RAM Controllers-
Graphics AccelerationNo
Display & Interface Controllers-
Ethernet-
SATA-
USB-
Voltage - I/O5.0V
Operating Temperature0°C ~ 100°C
Security Features-
Package / Case100-QFP
Supplier Device Package100-PQFP (19x19)
Additional Interfaces-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KU80386SXTA25
Related LinksKU8038, KU80386SXTA25 Datasheet, Intel Distributor
KU80386SXTA25 Details Description
Related parts for KU80386SXTA25
CONN RECEPT 8POS 26AWG MTA100 datasheet.pdf
PANEL FRONT 29.7X19X0.07" BE/GY datasheet.pdf
JUMPER FOR DK 4/AKZ 4 2POS datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.63V 6-UDFN datasheet.pdf