United Chemi-Con KXG200VB22RM10X20LL
KXG200VB22RM10X20LL picture photo
Mfg. Part Number
KXG200VB22RM10X20LL
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
CAP ALUM 22UF 20% 200V RADIAL
Datasheet Download
KXG200VB22RM10X20LL.pdf
Availability of KXG200VB22RM10X20LL
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
KXG200VB22RM10X20LL Order Process
Ship out your order
Specifications of KXG200VB22RM10X20LL
Internal Part NumberEIS-KXG200VB22RM10X20LL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesKXG
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.8000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current200mA
Impedance-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.787" (20.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KXG200VB22RM10X20LL
Related LinksKXG200VB2, KXG200VB22RM10X20LL Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KXG200VB22RM10X20LL Details Description
Related parts for KXG200VB22RM10X20LL
SW LEVER SPDT 16A .187" QC 250V datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 LOWPWR 8-DIP datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 8A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
HD 38999 73C 73#23 SKT RECP datasheet.pdf
1000UF 10V 10X20MM 105C 6000H datasheet.pdf
35A Silicon Power Rectifier Diode IC datasheet.pdf