United Chemi-Con KZE100VB681M18X35LL
KZE100VB681M18X35LL picture photo
Mfg. Part Number
KZE100VB681M18X35LL
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 100V RADIAL
Datasheet Download
KZE100VB681M18X35LL.pdf
Availability of KZE100VB681M18X35LL
QUANTITY
KZE100VB681M18X35LL Order Process
Ship out your order
Specifications of KZE100VB681M18X35LL
Internal Part NumberEIS-KZE100VB681M18X35LL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.2A
Impedance27 mOhm
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)1.398" (35.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KZE100VB681M18X35LL
Related LinksKZE100VB6, KZE100VB681M18X35LL Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KZE100VB681M18X35LL Details Description
Related parts for KZE100VB681M18X35LL
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
IC HOT SWAP CTLR PWR SEQ 24QSOP datasheet.pdf
REFLECTOR FOR CITIZEN L230 LEDS datasheet.pdf
FLANGE ABS 4.9X1.9X0.1 GREY datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf