United Chemi-Con KZE50VB22RM5X11LL
KZE50VB22RM5X11LL picture photo
Mfg. Part Number
KZE50VB22RM5X11LL
Brief Description
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL
Datasheet Download
KZE50VB22RM5X11LL.pdf
Availability of KZE50VB22RM5X11LL
QUANTITY
KZE50VB22RM5X11LL Order Process
Ship out your order
Specifications of KZE50VB22RM5X11LL
Internal Part NumberEIS-KZE50VB22RM5X11LL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current238mA
Impedance340 mOhm
Lead Spacing0.079" (2.00mm)
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KZE50VB22RM5X11LL
Related LinksKZE50VB2, KZE50VB22RM5X11LL Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KZE50VB22RM5X11LL Details Description
Related parts for KZE50VB22RM5X11LL
RES 133 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
PELTIER MOD TEMP PWM CONTROL 10A datasheet.pdf
JTAG EMULATOR DVR/FLASHER C2000 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1M OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 835K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf