United Chemi-Con KZE63VB82RM8X15LL
KZE63VB82RM8X15LL picture photo
Mfg. Part Number
KZE63VB82RM8X15LL
Brief Description
CAP ALUM 82UF 20% 63V RADIAL
Datasheet Download
KZE63VB82RM8X15LL.pdf
Availability of KZE63VB82RM8X15LL
QUANTITY
KZE63VB82RM8X15LL Order Process
Ship out your order
Specifications of KZE63VB82RM8X15LL
Internal Part NumberEIS-KZE63VB82RM8X15LL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingBulk
Capacitance82µF
Tolerance±20%
Voltage Rating63V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current665mA
Impedance160 mOhm
Lead Spacing0.138" (3.50mm)
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KZE63VB82RM8X15LL
Related LinksKZE63VB8, KZE63VB82RM8X15LL Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KZE63VB82RM8X15LL Details Description
Related parts for KZE63VB82RM8X15LL
CHOKE COMM MODE 90 OHM .4A SMD datasheet.pdf
IC SMART POWER MOD 50A SPM27-HA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
DIODE ZENER 190V 5W SMBG datasheet.pdf
IC FPGA 544 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB GREEN datasheet.pdf
3300UF 25V 16X31MM 105C 10000H datasheet.pdf