Johanson Technology Inc. L-03C3N6SV4T
L-03C3N6SV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-03C3N6SV4T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.6NH 200MA SMD
Datasheet Download
L-03C3N6SV4T.pdf
Availability of L-03C3N6SV4T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L-03C3N6SV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-03C3N6SV4T
Internal Part NumberEIS-L-03C3N6SV4T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreCeramic
Inductance3.6nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)-
Q @ Freq2 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)0.009" (0.23mm)
Supplier Device Package01005 (0402 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-03C3N6SV4T
Related LinksL-03C3, L-03C3N6SV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-03C3N6SV4T Details Description
Related parts for L-03C3N6SV4T
CONN EDGECARD 130PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
SOFTWARE PCS SW/SPT W/BSP SPT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 80A TO220SIS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 32TQFP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK FEED THRU 6.2MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
BUTT SPLICE KRIMPTITE TAPED datasheet.pdf
FILTER SAW 433.92MHZ SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 5W T18 datasheet.pdf