Johanson Technology Inc. L-07C16NJV4T
L-07C16NJV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07C16NJV4T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 16NH SMD
Datasheet Download
L-07C16NJV4T.pdf
Availability of L-07C16NJV4T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L-07C16NJV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07C16NJV4T
Internal Part NumberEIS-L-07C16NJV4T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreCeramic
Inductance16nH
Tolerance±5%
Current Rating-
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)-
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07C16NJV4T
Related LinksL-07C1, L-07C16NJV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07C16NJV4T Details Description
Related parts for L-07C16NJV4T
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FAULT-PROT 8DIP datasheet.pdf
RES 20K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 135V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
33 SIL VERT SMT HDR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO204AL datasheet.pdf