Johanson Technology Inc. L-07C19NJV4T
L-07C19NJV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07C19NJV4T
Brief Description
FIXED IND 19NH 200MA SMD
Datasheet Download
L-07C19NJV4T.pdf
Availability of L-07C19NJV4T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L-07C19NJV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07C19NJV4T
Internal Part NumberEIS-L-07C19NJV4T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Material - CoreCeramic
Inductance19nH
Tolerance±5%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)-
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07C19NJV4T
Related LinksL-07C1, L-07C19NJV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07C19NJV4T Details Description
Related parts for L-07C19NJV4T
FUSE BOARD MNT 750MA 32VDC 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 28-26AWG 2MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 R/A DIP datasheet.pdf
TXRX OPT SFF PLUGGABLE STD datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 55NS 32PLCC datasheet.pdf
DGTL ISO 5.6KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES 11.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SHIELDFINGER1410 datasheet.pdf
RES 800 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf