Johanson Technology Inc. L-07C2N4SV4T
L-07C2N4SV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07C2N4SV4T
Brief Description
FIXED IND 2.4NH 300MA 160 MOHM
Datasheet Download
L-07C2N4SV4T.pdf
Availability of L-07C2N4SV4T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L-07C2N4SV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07C2N4SV4T
Internal Part NumberEIS-L-07C2N4SV4T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreCeramic
Inductance2.4nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)160 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant10GHz
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07C2N4SV4T
Related LinksL-07C2, L-07C2N4SV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07C2N4SV4T Details Description
Related parts for L-07C2N4SV4T
FILTER SAW 360MHZ LOWLOSS SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
POT 50K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V NP0 2225 datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf