Johanson Technology Inc. L-07C4N7SV6T
L-07C4N7SV6T picture photo
Mfg. Part Number
L-07C4N7SV6T
Brief Description
FIXED IND 4.7NH 300MA 240 MOHM
Datasheet Download
L-07C4N7SV6T.pdf
Availability of L-07C4N7SV6T
QUANTITY
L-07C4N7SV6T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07C4N7SV6T
Internal Part NumberEIS-L-07C4N7SV6T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesInductor Coupling Effects, Reduction and Orientation Schemes
Featured ProductRF Ceramic Chip Inductors
Material - CoreCeramic
Inductance4.7nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)240 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07C4N7SV6T
Related LinksL-07C4, L-07C4N7SV6T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07C4N7SV6T Details Description
Related parts for L-07C4N7SV6T
CONN HEADER 5POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 82.5KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
IC FPGA 508 I/O 672FBGA datasheet.pdf
RES 1K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
RES 900 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf