Johanson Technology Inc. L-07C5N1KV4T
L-07C5N1KV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07C5N1KV4T
Brief Description
FIXED IND 5.1NH 300MA 260 MOHM
Datasheet Download
L-07C5N1KV4T.pdf
Availability of L-07C5N1KV4T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L-07C5N1KV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07C5N1KV4T
Internal Part NumberEIS-L-07C5N1KV4T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Material - CoreCeramic
Inductance5.1nH
Tolerance±10%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)260 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant5.5GHz
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07C5N1KV4T
Related LinksL-07C5, L-07C5N1KV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07C5N1KV4T Details Description
Related parts for L-07C5N1KV4T
IC MONITOR SUPPLY 5.0V TO92-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5MM datasheet.pdf
FUSE CERM 500MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC REG LDO 1.65V 1A 8SOIC datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 22AWG MTA-100 datasheet.pdf
BCZ 3.81/19/180F SN GN BX datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8WDFN datasheet.pdf
VITA 41 KEYED GUIDE PIN datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 5.2A 10 MOHM SMD datasheet.pdf