Johanson Technology Inc. L-07C68NJV4T
L-07C68NJV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07C68NJV4T
Brief Description
FIXED IND 68NH 100MA 2.2 OHM SMD
Datasheet Download
L-07C68NJV4T.pdf
Availability of L-07C68NJV4T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L-07C68NJV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07C68NJV4T
Internal Part NumberEIS-L-07C68NJV4T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Material - CoreCeramic
Inductance68nH
Tolerance±5%
Current Rating100mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.2 Ohm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1GHz
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07C68NJV4T
Related LinksL-07C6, L-07C68NJV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07C68NJV4T Details Description
Related parts for L-07C68NJV4T
DIODE SCHOTTKY 35V 8A POWERDI5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 20PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
LOOP BRIDGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG SS 56POS STRT W/PIN datasheet.pdf