Johanson Technology Inc. L-07W10NKV4T
L-07W10NKV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07W10NKV4T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 10NH 480MA 195 MOHM
Datasheet Download
L-07W10NKV4T.pdf
Availability of L-07W10NKV4T
QUANTITY
L-07W10NKV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07W10NKV4T
Internal Part NumberEIS-L-07W10NKV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance10nH
Tolerance±10%
Current Rating480mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)195 mOhm Max
Q @ Freq21 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.9GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07W10NKV4T
Related LinksL-07W1, L-07W10NKV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07W10NKV4T Details Description
Related parts for L-07W10NKV4T
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN PLUG IDC 34POS .1X.1 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
LED BASE T3 1/4 MINI PANEL IND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf
IC 8051 MCU 128K FLASH 48-QFN datasheet.pdf
1/2" FRAY RES FR BRDD SLVING datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
LITEPIPE FLEX BLUE TRANSP 4" datasheet.pdf