Johanson Technology Inc. L-07W13NGV4T
L-07W13NGV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07W13NGV4T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 13NH 560MA 210 MOHM
Datasheet Download
L-07W13NGV4T.pdf
Availability of L-07W13NGV4T
QUANTITY
L-07W13NGV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07W13NGV4T
Internal Part NumberEIS-L-07W13NGV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance13nH
Tolerance±2%
Current Rating560mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)210 mOhm Max
Q @ Freq24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.5GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07W13NGV4T
Related LinksL-07W1, L-07W13NGV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07W13NGV4T Details Description
Related parts for L-07W13NGV4T
CONN SPLICE BUTT 1000MCM AMPOWER datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT SHIELDED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100 EXTEND datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 RED/GRN/RED datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 12POS datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN GRND PIN GOLD 18-24AWG datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
FB 4-10 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IMPACT 4X10 85OHM GL 37MM MEZZ A datasheet.pdf