Johanson Technology Inc. L-07W13NKV4T
L-07W13NKV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07W13NKV4T
Brief Description
FIXED IND 13NH 560MA 210 MOHM
Datasheet Download
L-07W13NKV4T.pdf
Availability of L-07W13NKV4T
QUANTITY
L-07W13NKV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07W13NKV4T
Internal Part NumberEIS-L-07W13NKV4T
Material - CoreCeramic
Inductance13nH
Tolerance±10%
Current Rating560mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)210 mOhm Max
Q @ Freq24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.5GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07W13NKV4T
Related LinksL-07W1, L-07W13NKV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07W13NKV4T Details Description
Related parts for L-07W13NKV4T
IC REG LDO 5V 0.5A DPAK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 3POS 3.81MM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND 0.050 GRAY 500' datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.079 26 POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 50A WPAK datasheet.pdf