Johanson Technology Inc. L-07W15NJV4T
L-07W15NJV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07W15NJV4T
Brief Description
FIXED IND 15NH 560MA 172 MOHM
Datasheet Download
L-07W15NJV4T.pdf
Availability of L-07W15NJV4T
QUANTITY
L-07W15NJV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07W15NJV4T
Internal Part NumberEIS-L-07W15NJV4T
Material - CoreCeramic
Inductance15nH
Tolerance±5%
Current Rating560mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)172 mOhm Max
Q @ Freq24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3.3GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07W15NJV4T
Related LinksL-07W1, L-07W15NJV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07W15NJV4T Details Description
Related parts for L-07W15NJV4T
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
LED ASMT-QWBH COOL WHT 6500K SMD datasheet.pdf
IC MCU ARM 128KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
SENSOR PRES 30PSI ABSO 3.3V SMT datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V CH 0201 datasheet.pdf