Johanson Technology Inc. L-07W1N6SV4T
L-07W1N6SV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07W1N6SV4T
Brief Description
FIXED IND 1.6NH SMD
Datasheet Download
L-07W1N6SV4T.pdf
Availability of L-07W1N6SV4T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L-07W1N6SV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07W1N6SV4T
Internal Part NumberEIS-L-07W1N6SV4T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Material - CoreCeramic
Inductance1.6nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating-
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)-
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07W1N6SV4T
Related LinksL-07W1, L-07W1N6SV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07W1N6SV4T Details Description
Related parts for L-07W1N6SV4T
SSD 120GB SCSI datasheet.pdf
CABLE PLUG BLANK M32 PLAST EXE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.8A 67 MOHM SMD datasheet.pdf
IC SOC 2.4GHZ RF 48VQFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 7.5NH 140MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
DSUB 37 F CRIMP FLOA F0 TIN datasheet.pdf