Johanson Technology Inc. L-07W1N6SV4T
L-07W1N6SV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07W1N6SV4T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.6NH SMD
Datasheet Download
L-07W1N6SV4T.pdf
Availability of L-07W1N6SV4T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L-07W1N6SV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07W1N6SV4T
Internal Part NumberEIS-L-07W1N6SV4T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance1.6nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating-
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)-
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07W1N6SV4T
Related LinksL-07W1, L-07W1N6SV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07W1N6SV4T Details Description
Related parts for L-07W1N6SV4T
CAP CER 5PF 50V NPO 0402 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.8A SYNC 6MLP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PW 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
BOARD EVAL LTM9001-AA datasheet.pdf
IC FPGA 297 I/O 484BGA datasheet.pdf
RES 56 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 680PF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.018UF RADIAL datasheet.pdf