Johanson Technology Inc. L-07W22NGV4T
L-07W22NGV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07W22NGV4T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22NH 400MA 300 MOHM
Datasheet Download
L-07W22NGV4T.pdf
Availability of L-07W22NGV4T
QUANTITY
L-07W22NGV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07W22NGV4T
Internal Part NumberEIS-L-07W22NGV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance22nH
Tolerance±2%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.7GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07W22NGV4T
Related LinksL-07W2, L-07W22NGV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07W22NGV4T Details Description
Related parts for L-07W22NGV4T
CONN CARD EXTEND 26POS .050" datasheet.pdf
CONVERSION MODULE SMA - SATA datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V DPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FPGA 252 I/O 356BGA datasheet.pdf
LED INDUS STAR ROYAL BLUE 33LM datasheet.pdf
MICRO 25C S 30" YEL JACKS NI datasheet.pdf