Johanson Technology Inc. L-07W3N6KV4T
L-07W3N6KV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07W3N6KV4T
Brief Description
FIXED IND 3.6NH 840MA 66 MOHM
Datasheet Download
L-07W3N6KV4T.pdf
Availability of L-07W3N6KV4T
QUANTITY
L-07W3N6KV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07W3N6KV4T
Internal Part NumberEIS-L-07W3N6KV4T
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance3.6nH
Tolerance±10%
Current Rating840mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)66 mOhm Max
Q @ Freq19 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant6GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07W3N6KV4T
Related LinksL-07W3, L-07W3N6KV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07W3N6KV4T Details Description
Related parts for L-07W3N6KV4T
VARISTOR 135V 4.5KA ENCASED datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 26POS DL SR 30AU datasheet.pdf
FIBER OPTIC CONVERTER DIN RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 402 OHM 1% 5W datasheet.pdf
LASER DIODE 405NM 600MW 5.6MM datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
WR-MPC3 POWER CONNECTOR 24POS datasheet.pdf
RES 332 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
2 ROW BOX PIN 120 POS R/A datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 1250VDC AXIA datasheet.pdf