Johanson Technology Inc. L-07W47NJV4T
L-07W47NJV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07W47NJV4T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 47NH 100MA 830 MOHM
Datasheet Download
L-07W47NJV4T.pdf
Availability of L-07W47NJV4T
QUANTITY
L-07W47NJV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07W47NJV4T
Internal Part NumberEIS-L-07W47NJV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance47nH
Tolerance±5%
Current Rating100mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)830 mOhm Max
Q @ Freq22 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant2.1GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07W47NJV4T
Related LinksL-07W4, L-07W47NJV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07W47NJV4T Details Description
Related parts for L-07W47NJV4T
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 265KHZ RRO 16QSOP datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 34POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1927BGA datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
INDCTR LIGHT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf