Johanson Technology Inc. L-07W5N6KV4T
L-07W5N6KV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07W5N6KV4T
Brief Description
FIXED IND 5.6NH 760MA 83 MOHM
Datasheet Download
L-07W5N6KV4T.pdf
Availability of L-07W5N6KV4T
QUANTITY
L-07W5N6KV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07W5N6KV4T
Internal Part NumberEIS-L-07W5N6KV4T
Material - CoreCeramic
Inductance5.6nH
Tolerance±10%
Current Rating760mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)83 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant5.8GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07W5N6KV4T
Related LinksL-07W5, L-07W5N6KV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07W5N6KV4T Details Description
Related parts for L-07W5N6KV4T
CONN RECEPT 14POS 22AWG MTA100 datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 6.89"L X 4.92"W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 200MW 1005 datasheet.pdf
UM1759 SPECIAL UNIVERSAL MAT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
POE SWITCH (4) 10/100 POE (25W), datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
SLOTTED WALL DUCT 3X5 datasheet.pdf
LED PCBA, 3.7" ROUND, 4000K datasheet.pdf