Johanson Technology Inc. L-07W5N6SV4T
L-07W5N6SV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07W5N6SV4T
Brief Description
FIXED IND 5.6NH 760MA 83 MOHM
Datasheet Download
L-07W5N6SV4T.pdf
Availability of L-07W5N6SV4T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L-07W5N6SV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07W5N6SV4T
Internal Part NumberEIS-L-07W5N6SV4T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance5.6nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating760mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)83 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant5.8GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07W5N6SV4T
Related LinksL-07W5, L-07W5N6SV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07W5N6SV4T Details Description
Related parts for L-07W5N6SV4T
CORD GFCI 120VAC 25' YEL SNG datasheet.pdf
IC DAC 10BIT OCTAL VOUT 16-MSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 115VAC TERM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X8R 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 100MA 5 OHM SMD datasheet.pdf