Johanson Technology Inc. L-07W6N8JV4T
L-07W6N8JV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-07W6N8JV4T
Brief Description
FIXED IND 6.8NH 680MA 83 MOHM
Datasheet Download
L-07W6N8JV4T.pdf
Availability of L-07W6N8JV4T
QUANTITY
L-07W6N8JV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-07W6N8JV4T
Internal Part NumberEIS-L-07W6N8JV4T
Material - CoreCeramic
Inductance6.8nH
Tolerance±5%
Current Rating680mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)83 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.8GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-07W6N8JV4T
Related LinksL-07W6, L-07W6N8JV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-07W6N8JV4T Details Description
Related parts for L-07W6N8JV4T
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 36PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 1X16 WHITE TRANSM datasheet.pdf
LIMIT SWITCH datasheet.pdf
PEDESTAL FOR EE-SPY801/803 datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS VERT TIN 2.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS 44.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 185VWM 328VC SMB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf