Johanson Technology Inc. L-14C12NKV4T
L-14C12NKV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-14C12NKV4T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 12NH 300MA 400 MOHM
Datasheet Download
L-14C12NKV4T.pdf
Availability of L-14C12NKV4T
QUANTITY
L-14C12NKV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-14C12NKV4T
Internal Part NumberEIS-L-14C12NKV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreCeramic
Inductance12nH
Tolerance±10%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Q @ Freq12 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant3.2GHz
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-14C12NKV4T
Related LinksL-14C1, L-14C12NKV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-14C12NKV4T Details Description
Related parts for L-14C12NKV4T
CONN HEADER 28POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 5.23 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A 6DFN datasheet.pdf
BLADE TERM NON-INSULATED datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 05VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIN-POWER LOCKING LEVER RIGHT datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf