Johanson Technology Inc. L-14C6N8KV4T
L-14C6N8KV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-14C6N8KV4T
Brief Description
FIXED IND 6.8NH 300MA 300 MOHM
Datasheet Download
L-14C6N8KV4T.pdf
Availability of L-14C6N8KV4T
QUANTITY
L-14C6N8KV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-14C6N8KV4T
Internal Part NumberEIS-L-14C6N8KV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreCeramic
Inductance6.8nH
Tolerance±10%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant4.5GHz
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-14C6N8KV4T
Related LinksL-14C6, L-14C6N8KV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-14C6N8KV4T Details Description
Related parts for L-14C6N8KV4T
RES 2.05 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 30A TO247 datasheet.pdf
2P.MT-6-F.CONN. datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 332K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf