Johanson Technology Inc. L-14C8N7KV4T
L-14C8N7KV4T picture photo
Mfg. Part Number
L-14C8N7KV4T
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 8.7NH 300MA SMD
Datasheet Download
L-14C8N7KV4T.pdf
Availability of L-14C8N7KV4T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L-14C8N7KV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of L-14C8N7KV4T
Internal Part NumberEIS-L-14C8N7KV4T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreCeramic
Inductance8.7nH
Tolerance±10%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)-
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-14C8N7KV4T
Related LinksL-14C8, L-14C8N7KV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-14C8N7KV4T Details Description
Related parts for L-14C8N7KV4T
RESISTR KIT 10-1M 1/10W 12200PCS datasheet.pdf
IC PWR AMP RF 28V 30W TO-272-16 datasheet.pdf
IC SDRAM 16MBIT 143MHZ 50TSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CBL ASSY 8X UHFF UHFF datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
HD 38999 32C 32#23 PIN RECP datasheet.pdf
330UF 16V 9.5X20.5 85C AXI datasheet.pdf