Johanson Technology Inc. L-14W18NKV4E
L-14W18NKV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-14W18NKV4E
Brief Description
FIXED IND 18NH 700MA 170 MOHM
Datasheet Download
L-14W18NKV4E.pdf
Availability of L-14W18NKV4E
QUANTITY
L-14W18NKV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-14W18NKV4E
Internal Part NumberEIS-L-14W18NKV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance18nH
Tolerance±10%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)170 mOhm Max
Q @ Freq38 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-14W18NKV4E
Related LinksL-14W1, L-14W18NKV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-14W18NKV4E Details Description
Related parts for L-14W18NKV4E
REG SW 2.5/1.8V 10.5A DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANS PNP 12V 4A E-LINE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES 100K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 390MA 460 MOHM datasheet.pdf
LAMP T1-3/4 INCAND WEDGE BASE datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T766 datasheet.pdf
470UF 16V 10X12,5 datasheet.pdf