Johanson Technology Inc. L-14W22NKV4E
L-14W22NKV4E picture photo
Mfg. Part Number
L-14W22NKV4E
Brief Description
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM
Datasheet Download
L-14W22NKV4E.pdf
Availability of L-14W22NKV4E
QUANTITY
L-14W22NKV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of L-14W22NKV4E
Internal Part NumberEIS-L-14W22NKV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance22nH
Tolerance±10%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)220 mOhm Max
Q @ Freq38 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L-14W22NKV4E
Related LinksL-14W2, L-14W22NKV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
L-14W22NKV4E Details Description
Related parts for L-14W22NKV4E
FUSE GLASS 6A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN SOCKET 40POS .050" SMD GOLD datasheet.pdf
SWITCH OPTIC MU 2X2 1310/1550NM datasheet.pdf
ORCA ADAPTOR LT PIPE WHT 3.4V datasheet.pdf
RES 750 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH CAP datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HDR STR SIG 5R 30POS PF datasheet.pdf
LABEL ELECTRL WARN 7.9" BLCK/YLL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf